Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je zaplatiť Teslovi „stovky miliónov“ eur Tesla, aby umožnili elektrickým automobilom spoločnosti Tesla počítať ako súčasť „bazénu“ automatov FCA Účel merania emisií CO2, čím umožňuje FCA splniť prísne ciele emisií EÚ.
Podľa dohody, ktorá sa prvýkrát oznámila spoločnosťou Financial Times, sa model Tesla Model 3, S a X stane súčasťou automobilovej flotily FCA na účely počítania emisií oxidu uhličitého, čo umožní FCA oveľa ľahšie splniť ciele EÚ.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Najlepšie elektrické autá na nákup
Politiky Európskej únie budú vyžadovať, aby výrobcovia automobilov zverejnili priemerné emisie CO2 vo výške 95 g/km vo všetkých automobiloch, ktoré predávajú do roku 2020 a 2021. Autá z FCA, ktoré vlastní Fiat a Alfa Romeo, ako aj Ferrari, Maserati a Jeep, emitovali 123 g/km/km. CO2 v priemere v minulom roku, podľa údajov citovaných spoločnosťou Financial Times, čo naznačuje, že cieľ 95 g/km bude pravdepodobne ťažké zasiahnuť do jedného alebo dvoch rokov.
Automobily, ktorí nespĺňajú priemerné ciele flotily, budú musieť zaplatiť pokuty vo výške 95 EUR (zhruba 82 GBP) za každú g/km CO2 za cieľ 95 g/km, každé auto, ktoré predávajú, emituje. Analytici citovaní spoločnosťou Financial Times FCA by do roku 2021 mohli čeliť pokutám oveľa viac ako 2 miliardy EUR, ak by emisie spoločnosti CO2 flotily neznížili.
Zásady EÚ umožňujú spoločnostiam „spojiť“ svoje emisie s internými značkami, čo naznačuje, že spoločnosť Volkswagen môže zdieľať emisie priemeru flotily so značkami sedadiel, Škoda a Audi a PSA (Peugeot, Citroen a Vauxhall) môžu robiť podobne. Ale externé bazény-kde jedna spoločnosť sa spája s druhou-je tiež povolená a dohoda FCA-Tesla je považovaná za prvú svojho druhu.
Vo vyhlásení spoločnosti FCA sa uvádza, že spoločnosť sa „zaviazala minimalizovať emisie všetkých našich výrobkov“ a že má v úmysle „optimalizovať možnosti dodržiavania predpisov, ktoré usmernenia ponúkajú“. FCA zdôraznila, že „celkovým bodom trhu s kreditnými skóre CO2 je využiť najúspornejšie spôsoby, ako minimalizovať celkové emisie skleníkových plynov [skleníkových plynov]“ a že CO2 „nákup bazénov dodáva flexibilitu na dodávanie produktov naši zákazníci sú pripravení Získajte pri riadení súladu s prístupom s najnižším nákladom. “

Čo si myslíte o párovaní Fiat s Teslom v boji proti emisiám CO2? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published.