, v Ženevskej show v roku 2015 sotva chýba supervelky, ale to nezastavilo jednu taliansku značku v tom, aby priniesla niečo špeciálne: The Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce.
Je známy ako Aventador SV pre väčšinu a je ľahší, výkonnejší a aerodynamicky efektívnejší ako Aventador, na ktorom je založený, ktorý sa stal najúspešnejším V12 Lamborghini všetkých čias.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Zdá sa, že toto auto je „doteraz najčistejšou inkarnáciou Lamborghini“ a toto tvrdenie je podporované niektorými skutočne pôsobivými postavami výkonnosti.

Sila z prirodzene nasávaného 6,5-litrového V12 bola zvýšená na 740 koní v Aventador SV, pričom trvalý systém pohonu štyroch kolies pomáha prasknúť 0-62 mph za iba 2,8 sekundy a dáva maximálnu rýchlosť viac ako 217 mph.
18

Lamborghini, ktorý nie je spokojný s posilňovacou silou, oholil 50 kg od kerbweight Aventador SV, čím sa znížil na 1 525 kg. Rozsiahly program na chudnutie videl, že inžinieri firmy nahradia panely dverí, kolíky a nárazníky s verziou uhlíkových vlákien, zatiaľ čo monokokové podvozky z uhlíkových vlákien zo štandardného modelu zostáva.
• Aké je najrýchlejšie auto na svete?
Medzi ďalšie mechanické zmeny patrí pridanie nového magnetického reologického zavesenia (MRS), ktoré upravuje tlmenie na každom jednotlivom kolese pri zatáčaní, čo pomáha zvyšovať rýchlosť zatáčania a potláčať valcovanie tela. Uhlíkové keramické brzdy a nový titánový výfukový systém budú tiež štandardne namontované.
18

Ošetrenie SV aplikované na Aventador tiež prináša dôkladnú vizuálnu opravu. Predná časť je teraz vybavená hrozivým nárazníkom z uhlíkových vlákien so zodpovedajúcimi bočnými sukňami pozdĺž bokov, zatiaľ čo okolo chrbta sa pridal exponovaný zadný difúzor uhlíkových vlákien.
Nové zadné krídlo pretekárskeho štýlu je možné ručne upraviť na jedno z troch nastavení, čím sa zvýši aerodynamický efekt vzadu o 15 percent. Celkovo nový balík Aero generuje o 170 percent viac prítlaku ako štandardný Aventador.
18

Vo vnútri je SV prvou výrobou Lamborghini, ktorá nosí uhlíkový materiál značky-najľahšiu a najsilnejšiu aplikáciu materiálov CFRP (plastových plastových vlákien z uhlíkových vlákien). Tkanina tkaných uhlíkových vlákien sa zameriava na strešnú podšívku, športové sedadlá a ďalšie časti kabíny. Lamborghini potvrdil ceny za Aventador SV za 285 804 GBP, pričom prví zákazníci sa pripravili na koncom jari 2015 svoje autá.

Získajte všetky najlepšie príbehy z Geneva Motor Show 2015 tu

Leave a Reply

Your email address will not be published.