Vauxhall, ktorá bola dočasne vypnutá v snahe minimalizovať vplyv spoločnosti Brexit. Plánované prestoje sa zorganizovali pred niekoľkými mesiacmi s očakávaním, že Brexit nadobudne účinnosť 29. marca.
Preventívne plánovanie firmy znamená, že spoločnosť Vauxhall nedokáže reštartovať výrobu na mieste v Cheshire, napriek predĺženiu Spojeného kráľovstva v Brexite, pretože už poskytla svojim zamestnancom dovolenku a najala dodávateľov na vykonávanie údržbárskych prác počas prestojov.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Motorový priemysel požaduje Brexit „Frictionless“
Dočasné zastavenie spoločnosti Vauxhall predstavuje posledný prípad finančného a výrobného narušenia spôsobeného neistotou nad Brexitom. Neaktívne zariadenie firmy sa pripojí k BMW, Jaguar Land Rover a Honda’s Spojené kráľovstvo, ktoré všetky hazardovali aj na presnom Brexite.
Vplyv týchto zastavení rastlín by mohol mať škodlivé účinky na financie všetkých štyroch výrobcov. Podmienky Brexitu sa ešte len musia dokončiť a Spojené kráľovstvo sa naďalej zúčastňuje odborovej únie EÚ; Takže ak by továrne zostali otvorené, mohli by stavať vozidlá na vývoz, ktoré by využili trhu bez colných taríf.
Zhruba 1100 zamestnancov spoločnosti Vauxhall bolo nútených odísť zo svojich pracovných miest v prístave Ellesmere a budúcnosť továrne zostáva neistá, keď Carlos Tavares, generálny riaditeľ PSA (majitelia spoločnosti Vauxhall), uviedla, že stránka musí zlepšiť svoju produktivitu, aby prežila. Spoločnosť Vauxhall za posledné dva roky tiež znížila viac ako 900 zamestnancov z pracovnej sily zariadenia, kvôli poklesu dopytu po Astre.
Za úplne náhodných okolností vstúpila do výrobnej stránky spoločnosti Vauxhall Luton do obdobia plánovaných prestojov. Firma v súčasnosti presadzuje továreň na výrobu nového Vivaro Van v rámci investície vo výške 100 miliónov GBP do zariadenia a znovu sa otvorí 23. apríla.
Ako si myslíte, že britský automobilový priemysel sa bude zaoberať Brexitom? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published.