, často sa sťažujeme na veľké množstvo výmolov vo Veľkej Británii, ako aj na škody, ktoré môžu spôsobiť našim autám, avšak Jaguar Land Rover môže mať čoskoro Odpoveď. Tím výskumnej štúdie v značke je zriadenie geniálnej novej technológie, ktorá dokáže objaviť výmoly, pripraviť vozidlo na tento efekt, ako aj zdieľať údaje o svojom mieste s orgánmi.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Systém videokamery na cestách, ktorý je vyvinutý spolu s tímom pre výskum prieskumu JLR, ako aj Coventry City Council, bude skúšaný v odrode Rover Evoque s nádejou, že ak to funguje správne, môže to debutovať aj naprieč Jaguarom. ako odrody Land Rover v blízkej budúcnosti.
• UKOLEJ POTHOLE TRUHICAMENT Vysvetlené v infographic
Evoque, ako aj nový objav Discovery Sport už možno schváliť adaptívnymi tlmičmi „magnerid“, ktoré využívajú senzory na vytvorenie profilu povrchu prechádzajúcu pod vozidlom a neustále meníte nastavenia zavesenia, aby sa kompenzovala hrubý asfalt. JLR však chce upgradovať tento nový systém, aby sa mohol pripraviť na výmoly, veľké hrebene a pokrývky prielezov skôr, ako nad nimi prebehne vozidlo.
Koncepcia je taká, že bude fungovať v etapách, upozorní šoféra, aby sa predišlo konaniu, a opieral o pozastavenie pre blížiaci ako aj iní jednotlivci cesty presne tam, kde je výmoľ.
• Jeden výmoľ pre každú míľu cesty vo Veľkej Británii
Coventry City Public Services Radkyňa Rachel Lancaster vyhlasuje, že prínos nie je len pre vodičov, pretože údaje „by nám mohli pomôcť určiť príčinu problému, uprednostňovať ho a dostať sa do kontaktu s majiteľom prieleznice alebo odtoku, aby sme ich dostali Opravené oveľa rýchlejšie “.
JLR špecifikuje, že táto technológia by v konečnom dôsledku mohla viesť k oveľa autonómnejšiemu systému, ktorý je schopný fyzicky odvrátiť vozidlo okolo výzvy, alebo dokonca zastaviť, ak by otvor mohol spôsobiť poškodenie kolesa alebo pneumatiky.
Čo veríte v technológii výstražnej výstrahy? Pochopme v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published.