, rodina elektrifikovaných modelov Kia, má do konca tohto roka rásť so zavedením dvoch plug-in hybridov v rodine Ceed. Táto správa bola potvrdená spoločnosti Automobile Express na Geneva Motor Show od hlavného prevádzkového riaditeľa Kia Emilio Herrera.
“Skontrolujeme získanie elektrifikácie do rodiny Ceed,” uviedla Herrera. “V novembri začneme produkciu v Európe, hybridného športového vozňa Ceed Ceed a budeme mať tiež plug-in hybrid vo verzii crossover, ktorú ukážeme vo Frankfurte v septembri.” Táto verzia crossover sa vzťahuje na XCICE: Crossover založený na platforme CEED, ktorá ešte nebola odhalená.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Najlepšie hybridy doplnkov na nákup
V kroku, ktorý umožní celkové emisie CO2, aby dosiahli oveľa prísnejšie ciele, bude navyše nevyhnutná elektrifikácia rozsahu KIA. Zatiaľ čo Herrera by nepotvrdila presné podrobnosti o hnacej sústave, je oveľa viac ako pravdepodobné, že športový vozeň X STRICE a CEED bude zdieľať podobnú hnaciu súpravu, aké používa súčasná KIA NIRO PHEV. To by naznačovalo, že približne 36 míľový iba elektrický rozsah od svojej 8,9 kWh batérie a emisie CO2 niekde v oblasti 31 g/km.
Tieto čísla sa dosahujú spárovaním 1,6-litrového benzínového motora s elektrickým motorom pre kombinovanú 139 koní. NIRO pošle svoju energiu na predné kolesá prostredníctvom automatickej prevodovky s dvojitým držaním.
Myslíte si, že Kia má plán pridať do svojho rozsahu oveľa viac hybridov doplnkov? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published.