sa tešila pokojnej, ak neskutočnej jazde na sever druhý večer. Aj keď som bol na modernej, viacprúdovej diaľnici, môj Sat -Nav povzbudil, že čoskoro nebude nič – žiadna cesta, jazdná pruh, trasa alebo cesta. Potom osvetlenie ulice prestalo, nahradené temnotou. Ďalej moje svetlomety objavili brehy indikácií U-Turn, ako aj drôt Razor. Po dlhej, dlhej jazde som sa ukázal na tom, čo sa označuje ako najdesivejšia hranica na planéte, ktorá delí juh, ako aj Severnú Kóreu.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Úspech výroby motorov Juhokórejčanov je dobre zdokumentovaný. Spoločnosť Hyundai Group predpokladá, že doteraz vyvinula 100 miliónov automobilov. Firma sa však na juh rozrástla tak významná, že dochádza z továrne, cestného priestoru, prírodných zdrojov, elektrární, ako aj zamestnancov výrobnej linky. Preto to, ako aj ostatní výrobcovia automobilov – vrátane Samsung – požiadavky na miesta na zelených poliach, ako aj mnoho miliónov hladných, pripravených a schopných pracovníkov na sever.
• Vo vnútri továrne Ulsan Hyundai
Z politického hľadiska, vojensky, ako aj zákonne, obe Kórea sú stále vo vojne. V deň, keď som bol na hranici, opatrný, aby som neprešiel cez most bez návratu, sever sa údajne pokúsil predstaviť sovietsku balistickú raketu. O niekoľko hodín neskôr zjavne hrozilo, že napadne dom Geun-hye Parku. Je kvalifikovanou inžinierkou, ako aj prezidentkou Južnej Kórey. Pravda, že jej politicky aktívni rodičia boli zavraždení, dokazuje, že Kórejský polostrov bol a stále môže byť nebezpečným územím.
Vedúci predstavitelia kapitalistických služieb však na juh, ako aj ich komunistickí náprotivky na sever prekvapivo dobre, pričom bývalí teraz zamestnáva desiatky nespočetných pracovníkov v oblasti severokórejských tovární v Kaesong, šesť kilometrov severne od hranice. V súčasnosti vyrábajú veci ako komponenty. Sú však hrdí, schopní a ťažko pracovníci. Rovnako ako oveľa cenovo dostupnejšie ako južní ľudia. Nie je teda dôvod, prečo by nemohli – ak by odovzdali ideálne továrne, nástroje, školenie a politické podnebie – vyvinúť automobily nesúce Hyundai, Ssangyong, Kia, ako aj odznaky Samsung.
Problém je, demilitarizovaná zóna, ako aj armády na oboch stranách sa delia na sever, ako aj Južná Kórea, ešte oveľa podstatnejšie ako stena, ktorá sa rozdeľuje na východ, ako aj západné Nemecko. Je určite nevyhnutné, že tieto dve Kórea nakoniec skončí ako jeden. Ak sa zdá, že aj keď sú znovuzjednotení, Kórejčania sa zdajú byť pripravení vylúčiť svoju krajinu do prvých troch automobilov a krajín vytvárania nákladných automobilov – hneď za Čínou a Japonskom, avšak pred Nemeckom, ako aj pred USA.

Ako ďaleko si myslíte, že Kórea môže ísť do ťažkých obri svetových automobilov a výroby nákladných automobilov? Pochopme v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published.